За нас

Дома > За нас

 • ЗА НАС
  Shenzhen Meetion Tech Co. Ltd.

  Нека сите уживаат во забавата на игрите.

  Брендот MeeTion, кој официјално беше основан во април 2013 година, е компанија која е специјализирана за средно до високи механички тастатури, глувци за игри и периферни додатоци за е-Спорт.


   „Нека сите уживаат во забавата на игрите“ е визијата на MeeTion. работеа напорно за да им помогнат на играчите на игри ширум светот да го подобрат искуството со тастатурата и глувчето за игри. Воспоставивме блиски кооперативни организации во различни региони и ја продлабочивме нашата производна линија за да го направиме производот MeeTion повеќе локално.


  Одржуваме честа интеракција со играчи од различни региони во светот. Искуството на корисниците и поплаките за дефекти на производот се нашата ориентација за развој на нови производи. Исто така, постојано бараме нови начини за иновации и примена на повеќе нови технологии и материјали на нашите производи за да ги натераме нашите корисници да го доживеат новото искуство што го носат новите технологии и материјали што е можно порано.


  Од своето основање, MeeTion Tech одржува изненадувачка стапка на раст во индустријата. MeeTion Tech продаде 2,22 милиони тастатури и глувци во 2016 година, 5,6 милиони тастатури и глувци во 2017 година и 8,36 милиони тастатури и глувци во 2019 година.


  Логото на MeeTion доаѓа од „Xunzi·Emperors“: земјоделците се силни, но помалку способни. Потоа, со користење на климатски, географски и човечки услови, тие можат да направат сè. Нејзиниот концепт е да им даде екстремна игра на климатските, географските и човечките услови за да се изгради отворен, инклузивен, кооперативен и победнички концепт на операција. На 15 март 2016 година, MeeTion направи стратешка надградба на екосистемот, со што промовираше изградба на еко-синџир надвор од е-игри заедно со партнери во индустријата.

 • КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
  Дали имате прашања?
  Посветени сме на производство на производи со најдобар квалитет по најконкурентни цени. Затоа, искрено ги покануваме сите заинтересирани компании да не контактираат за повеќе информации.

  Адреса: Зграда 2, високотехнолошки парк Хенгчангронг, Хуангтиан, улица Ксиксианг, округ Баоан, Шенжен, Гуангдонг, Кина.
  • Факс:
   +86-755-23579735
  • Телефонски:
   +86-755-23579736
  • Е-пошта:
  • Телефон:
   +86-13600165298
  • име на компанија:
   Shenzhen Meetion Tech Co. Ltd.
  • Име:
   Meetion
АКО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА, ПИШЕТЕ НИ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање