Жичен глушец

Жичен глушец се поврзува директно со вашиот десктоп или лаптоп, обично преку USB-порта, и пренесува информации преку кабелот. Сè што треба да направите е да го приклучите USB-кабелот на глувчето во соодветната порта на вашиот лаптоп, да го рестартирате уредот додека е поврзан со уредот и да го инсталирате хардверскиот драјвер потребен за правилно функционирање. Поврзувањето на кабелот обезбедува неколку клучни предности. За почеток, најдоброто жичено канцелариско глувче обезбедува брзо време на одговор, бидејќи податоците се пренесуваат директно преку кабелот.


Како еден од најдобрите брендови и производители на компјутерски периферни уреди за канцелариски компјутери во Кина, визијата на MeeTion е „Нека сите уживаат во забавата на игрите“.  Meetion работеше напорно за да им помогне на службениците ширум светот да го подобрат искуството со безжичната тастатура, безжичниот глушец и жиченото канцелариско глувче.


УСБ компјутерски оптички жичен глушец 1600 DPI глушец M362
УСБ компјутерски оптички жичен глушец 1600 DPI глушец M362
Арт. бр.: MT-M362Марка: MEETIONБоја: ЦрнаДостапност: Има залихаОпис: Прилагодлив DPI прекинувач, гумено тркало против лизгање, приклучување и играње.
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање